Keliatės, lėtai einate į virtuvę ir pasiekiate mėgstamų pupelių ar maltos kavos. “O, jei tik kas nors galėtų man pagaminti šią kavą …” – jūs manote. Na, tai įmanoma! Kavos aparatas gali tapti jūsų ryto pagalba. 

Kodėl man reikia kavos aparato?

Kavos aparatas, nepriklausomai nuo jo rūšies, gali paspartinti kavos puodelio paruošimą. Tinkamai prižiūrimas kavos aparatas kiekvieną kartą apdovanos jus gardžia kava. Kodėl pirktumėte tokią įrangą? Priežasčių yra daug, todėl prieš apsispręsdami patikrinkite kavos aparatų kategorijas ir pažiūrėkite, ką siūlo automatinė kavos virimo sritis.

Visiškai automatinis kavos aparatas, t.y. greita juoda kava

Automatiniai kavos aparatai labai palengvina kasdienį kavos ruošimą, be to, jie yra atsparūs bet kokioms nesėkmėms – jos naudojimas yra vaikų žaidimas. Tačiau „nemokamų pietų nėra“ – būtina investuoti į jo dizainą, taigi, jei norite prijaukinti kavos virimo aparatą, kuris gamins paprastą juodą ir balintą kavą, turite išleisti  mažiausiai 450 eurų. Ši įranga tarnaus jums daugelį metų ir suteiks aromatingą puodelį „juodos kavos“ arba „balintos kavos“, kai tik jums to prireiks.

Automatiniuose kavos aparatuose yra įmontuotas malūnėlis, kuris sumalia tiek kavos iš pupelių bunkerio, kiek reikia, kad būtų paruoštas nurodytas kavos kiekis. Daugelyje kavos aparatų galite reguliuoti paruoštos kavos stiprumą ar skaidrumą ir pasirinkti gėrimą iš pieno Pienas laikomas specialiai atskirtame inde, iš kurio aparatas paima reikiamą kiekį konkrečiam gėrimui. Dėl šios priežasties automatinį kavos aparatą reikia kruopščiai išvalyti, ypač pieno putojimo sistemą. Laimei, daugeliu atvejų viskas yra aiškiai aprašyta naudojimo instrukcijoje ir niekam neturėtų būti per sunku.

automatinis espresso kavos aparatas „metilla“
„Melittta“ siūlo daugybę puikių automatinių espreso aparatų, tokių kaip „ Melitta CI Touch Black“ .

Kaip kava ruošiama automatiniame kavos aparate?

Dažniausiai tereikia įdėti puodelį ir paspausti kelis mygtukus, kartais net vieną. Vamzdžių, siurblių, malūnėlio ir t.t. derinys – visa tai paslėpta nuo vartotojo akiračio, kad netrukdytų jiems nereikalingomis detalėmis. Tarp įvairių tipų automatinių kavos aparatų dažniausiai galite rasti kartu su pieno putojimo sistema, kuri taupo laiką ir nereikalauja jokių specialių įgūdžių. Tiesiog spustelėkite ir mėgaukitės gardžia kava ryte, tai paprasta.

Kam skirtas šis kavos aparatas?

Tiems, kurie skuba ir kuriems reikia rytinės kavos, kad energingai įveiktų kasdienio gyvenimo iššūkius. Tai bus naudinga biure ir namuose, kuriuose priimami dažni svečiai, tačiau tai patiks ir kavos mėgėjams, kurie per dieną išgeria kelis puodelius kavos.

TRŪKUMAINAUDA
– yra poreikį „kartkartėmis“ išvalyti mašiną ir patikrinti pieno putojimo sistemos švarumą
– nereikia žinių, kaip paruošti kavą
– malūnėlis, kavos virimo sistema ir pieno putojimo sistema viename įrenginyje
– paprasta naudotis

Pusiau automatiniai kavos aparatai, t.y. kavinė namuose

Pusiau automatiniai kavos aparatai yra savotiška kavos aparatų kopija, kurią žinome iš kavinių. Atrodo, kad jų dizainas yra maža kavinės versija – visos kavos, kurią patiekia profesionalūs baristai, širdis. Tokia prijaukinta versija reikalauja ribotų žinių ir tam tikrų baristinių įgūdžių . Todėl tai bus puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems išmokti virti kavą ir plėsti savo žinias bei įgūdžius. Šiuose prietaisuose pieno sistema yra savitarnos. O tai reiškia, kad už pieno putojimą yra atsakingas namų kavos geikas. Visa tai per garų lazdelę.

Pusiau automatinių kavos aparatų kainos prasideda mažesniame diapazone nei automatinių kavos aparatų atveju (padorų galite nusipirkti jau už mažiau nei 330 EUR! ) Naudodami šio tipo kavos aparatus galite daug eksperimentuoti su galutiniu gėrimu – pakeiskite kavos kiekį, t.y. kavos dozę, ir vandens kiekį pradiniam virimui, vadinamąjį „priešpylimą“ ir slėgį. su tamperiu – sunkus „mygtukas“, skirtas kavai spausti filtre. Kiekvienas iš šių individualių derinimų pagamins skirtingo skonio kavą – sveiki atvykę į be galo skirtingų potyrių pasaulį. Valymas atliekamas nuolat – išvirus kiekvieną kavą arba išvirus keletą kavos iš eilės.

„Gaggia“ kavos aparatas
„ Gaggia New Classic“ espreso aparatas puikiai tinka virti namų kavą.

Kaip ruošiama kava pusiau automatiniame kavos aparate?

Pasirinkus tinkamą filtrą, t.y. Maltos kavos indą, į jį supylus kavą ir užfiksavus viską aparatu, pradedamas virimas. Maltos kavos ir „išeigos“, t.y. kavos kiekio puodelyje, matavimo skalė gali būti labai naudinga. Tada, jei norite paruošti kavą pieno pagrindu, pienas suplakamas pieno ąsotyje su garo antgaliu ir besisukdamas įgauna kreminę tekstūrą. Taip paruoštus ingredientus galima derinti su latte-art technika. Espreso aparatas puikiai tinka žmonėms, mėgstantiems „linksmintis“ prie kavos, išbandyti ir svarbiausia, sąmoningai išmokti geriau elgtis su kavos pupelėmis, kad išspaustų, kas jose geriausia.

Kam skirtas šis kavos aparatas?

Kavos entuziastams, kavos geikams, baristams ir visiems norintiems patobulinti savo sugebėjimą paruošti juodą kavą ir kavas su pienu.

TRŪKUMAINAUDA
– reikalauja žinių ir baristinių įgūdžių
– kavos aparato priežiūros klaidos pavers kavos skonį daug blogesniu nei automatinių kavos aparatų atveju
– puikus pasirinkimas bet kuriai profesionaliai baristai, norinčiai namuose pasigaminti profesionalios kavos
– puikus dizainas kavos mėgėjams, norintiems tobulinti savo įgūdžius
– geras prietaisas praktikuoti latte meną namuose

Užpilamas kavos aparatas – palengvina alternatyvų virimą

Alternatyviu būdu išvirtos kavos ir visų rankiniu būdu supilstomų prietaisų gerbėjai susiduria su vienu didžiausių iššūkių – laiku. Tokios kavos paruošimas užtrunka keletą minučių, priklausomai nuo naudojamos automatikos, nesvarbu, ar turite elektrinį malūnėlį, ar virdulį su temperatūros valdymu. Čia jūs pasiekiate filtravimo kavos virimo aparatus, kurie naudoja maltas pupeles dideliam filtruotos kavos kiekiui paruošti – kai kuriuose iš jų netgi yra integruotas malūnėlis. Dėl savo paprasto dizaino jie taip pat yra pigiausi šiame straipsnyje aprašyti įrenginiai. Jau už maždaug 65 EUR mes galime nusipirkti vieną iš šių nepastebimų žvėrių.

melitta užpilti ant mašinos
„ Melitta“ kavos virimo aparatų kainos  prasideda nuo 78 EUR („ Melitta Look V Perfection“ ). Nuotraukoje parodyta „ Melitta Aroma Fresh“ už 118 EUR.

Kavos virimo aparatai užpilami įvairiais kiekiais kavos – priklausomai nuo kavos aparato tipo. Paprastai kavos tūris svyruoja nuo 0,5l iki net 3l. Kam man tiek kavos? Galima paklausti. Kam vienam žmogui užvirinti 1l kavos? Geras klausimas, ir čia yra sprendimas. Nyderlandų „ Moccamaster“ kavos aparatų gamintojas pagamino „ Cup-One“ kavos virimo aparatą, skirtą vienu metu paruošti 300ml kavos, o tai yra tobula porcija… tiksliai vienam puodeliui. Tokių mašinų valymas yra labai paprastas ir dažniausiai apsiriboja viršutinio vandens rezervuaro ir kavos puodo plovimu ar skalavimu.

moccamaster liejimo mašina
„ Moccamaster“ kavos virimo aparatas yra puikus pasirinkimas kavos filtro ir gero dizaino žinovams.

Kaip kava ruošiama filtruojamame kavos virimo aparate?

Įdėjęs filtrą ir maltą kavą į viršutinę aparato dalį, aparatas pats perima ir prižiūri virimo procesą, išleisdamas porcijas vandens vienai kavai, kad ji taptų skani, aromatinga ir ypatingo skonio. Per kelias minutes galite gauti puodelį šiltos kavos, kurioje yra daug kofeino, puikiai tinkančią pusryčiams ar „išvykimui“ į termosą ar terminį puodelį. Daugelyje kavos aparatų yra šildomas dugnas, todėl, ruošdami kavą maždaug tuo metu, kai atsikeliate, galite mėgautis ja optimalioje temperatūroje visą ilgą, tingų rytą.

Kam skirtas šis kavos aparatas?

Tiems, kurie mėgsta filtruotą kavą ir nori šiek tiek automatizuoti virimo procesą. Taip pat puikiai tiks mėgstantiems išgerti pusę litro kavos prieš pietus.

TRŪKUMAINAUDA
– kavą turite sumalti iš anksto
– ruošdami kavą turite rankiniu būdu užpilti verdantį vandenį
– tai pigiausias kavos aparatas
– tai palengvina kavos užpylimo paruošimą, kuris paprastai, gaminant rankiniu būdu, reikalauja daug jūsų dėmesio
– tai leidžia užvirinti didelę kavos porciją vienu metu – sau, savo svečiams ar visai šeimai

Santrauka

Kuris kavos aparatas jums tinka? Kuris iš jų tiktų jūsų gyvenimo būdui? Pabandykite atsakyti į šiuos klausimus perskaitę straipsnį. Kavos aparatai netinka visiems, tačiau palengvina kavos virimą kiekvieną dieną, ypač jei vietoje yra keli žmonės, kurie geria kavą. Aparatą įvertins žmonės, kurie žengia pirmuosius žingsnius savo kavos (įskaitant aukštos kokybės kavos) kelią. Jie taip pat yra priemonė profesionaliems baristams, kurie norėtų išgerti kavos po savo pamainos, neskirdami daug laiko jos paruošimui – „pastatydami“ puodelį į aparatą. Kiekvienam savo.