Kalkių nuosėdų šalinimas: kodėl svarbu valyti kavos aparatą?

Jūs ką tik nusipirkote kavos aparatą. Jis naujas ir blizgus, todėl kiekvieną dieną jums patinka pagamintas puodelis kavos. Kiekvieną kartą pasinaudoję kavos aparatu, nuvalysite, bet tada suprasite, kad jo vidui taip pat reikia skirti dėmesio.

Įdomu, kada paskutinį kartą šalinote kavos aparato kalkių nuosėdas? Nors vanduo yra būtinas kavai, jis kelia grėsmę kavos aparatams.

Jei kavos aparatui naudojamas ne tik išgrynintas vanduo, bet ir kitos rūšies vanduo (pvz., Filtruotas, iš čiaupo, mineralinis), yra didelė tikimybė, kad jūsų kavos aparato vidų reikės išvalyti. Taip yra dėl mineralų, tokių kaip kalcis ir magnis susikaupimo.

Pagal apibrėžimą nukalkinimas yra metalo valymo procesas, pašalinantis kalkių nuosėdų susidarymą. Kietos, balkšvos, kreidos nuosėdos, kurios gali sutrikdyti įvairių komponentų veikimą. Esant karščiui, ant metalo susidaro stori oksido sluoksniai, todėl kavos aparato viduje randama kalkių nuosėdų.

Kas atsitiks, jei nenuvalysite nuosėdų?

Kalkių nuosėdų šalinimas reguliariai apsaugo nuo užsikimšimo ir užtikrina sklandų ir nuoseklų srautą. Nors kalcis ir kalkių nuosėdos nėra toksiškos, šių likučių palikimas be priežiūros gali turėti įtakos kavos kokybei. Kaip?

Pirma, kalkių sluoksniai gali izoliuoti vandenį nuo šilumos šaltinio. Jei vanduo negali pasiekti optimalios virimo temperatūros, išgauti visą kavos pupelių skonį bus beprasmiška. Be to, kava nebus pakankamai karšta, kad galėtumėte mėgautis. Kai katilo šildymo galia yra pažeista, kavos aparatas priverstas dirbti sunkiau, todėl padidėja elektros energijos suvartojimas. Netinkamai veikiantis aparatas pradės barškėti ir virimo laikas pailgės, nes susikaupusios kalkės gali sutrikdyti vandens tekėjimą. Šios šildymo, užsikimšimo ir skonio pašalinimo problemos sumažina jūsų virimo kokybę ir galiausiai gali sugadinti jūsų kavos aparatą. Nepamirškite nukalkinimo proceso, nes jis pašalina mineralų sankaupą.

Būtinos problemos, kurios gali rodyti kalkių nuosėdų šalinimą:

  • Nutekėjimas
  • Per didelis lašėjimas iš snapelio
  • Sumažėjęs vandens srautas
  • Vandens srautas visiškai sustoja
  • Mašina tinkamai neįkaista
  • Neįprasti garsai

Kaip pašalinti kalkių nuosėdas

Jei praėjo nemažai laiko nuo paskutinio kavos aparato nukalkinimo, čia yra keletas patarimų, kaip pradėti.

Pastaba: prieš tai visada perskaitykite kavos aparato instrukciją.

Namų kalkių šalinimo priemonė

Lengvas būdas pašalinti kalkių nuosėdas namuose yra naudoti citrinos rūgštį, nes tai yra galinga priemonė skaldant kalkes. Tiesiog ištirpinkite 2 šaukštus citrinos rūgšties 1l vandens. Tada bent du kartus „praplaukite“ kavos aparatą vandeniu, kad pašalintumėte likučius. Nors kai kurie šaltiniai siūlo naudoti baltąjį actą, primygtinai rekomenduojame jo nevartoti. Actas turi daug acto rūgšties, kuri yra agresyvi cheminė medžiaga. Be to, acto kvapas ir skonis išliks, jei nebus tinkamai nuplauti.

Specialus prekės ženklo nukalkintuvas

Dauguma kavos aparatų gamintojų parduoda savo firminius nukalkinimus arba rekomenduoja konkretų jūsų aparatui tinkamą. Dažnai šie nukalkinimo įrankiai yra skysto arba tabletės pavidalo. Gamintojai dažnai pataria nenaudoti trečiųjų šalių prekių ženklų ar naminių kalkių šalinimo priemonių, ypač per pradinį jūsų kavos aparato garantinį laikotarpį. Naudojant rekomenduojamą nukalkinimo priemonę, sumažėja tikimybė įterpti kenksmingų rūgščių, kurios gali sugadinti jūsų aparatą, taip pat prarasti garantiją. Visada įsitikinkite, kad jūsų nukalkinimo priemonė yra netoksiška ir be likučių. Kiekvienos mašinos nukalkinimo procesas skiriasi. Visada vadovaukitės gamintojo pateiktomis instrukcijomis.