Patarimai kaip prižiūrėti televizorių, kad jis veiktų kaip įmanoma ilgiau

TV valymas

Prižiūrėdami televizorių sutaupysite naujų dalių taisymo ir keitimo išlaidų, o svarbiausia – prailginsite plokščiojo ekrano tarnavimo laiką. Dažnai žmogus pamiršta atlikti paprasčiausius dalykus, pavyzdžiui, prieš miegą išjungti televizorių. Kartais jūsų maitinimo šaltinio įtampa yra nekontroliuojama ir dėl to kyla elektros šuoliai, o tai dar labiau pablogina vidines grandines. Didžiausias bet kurios elektroninės įrangos priešas yra dulkės, kurios sukelia trumpąjį jungimą ir gali pažeisti ekraną. Pateikiame 10 esminių patarimų, kaip prižiūrėti televizorių, kad jis tarnautų kuo ilgiau.

1. Reguliariai išjunkite televizorių

išjunkite TV

Televizoriaus gyvavimo ciklas yra apie 65 tūkst. valandų. Tačiau, jei naudojate televizorių fone arba net miegate jį žiūrėdami, tai palaipsniui tampa įpročiu. Dėl to jo tarnavimo laikas sutrumpės. Ir galbūt po dvejų metų, pasibaigus garantijai gali prireikti remonto. To išvensite įpratę išjungti televizorių, kai to tikrai nereikia.

2. Naudokite įtampos reguliatorių arba apsaugą nuo įtampos šuolių

įtampos reguliavimas

Taip pat turite būti atsargūs dėl didelių įtampos šuolių. Tai sugadina jūsų elektroninius daiktus. Įtampos šuoliai paprastai įvyksta, kai nutrūksta elektros tiekimas ir kai energija vėl staiga grįžta. Įtampos svyravimai taip pat gali įvykti net tada, kai nuolat tiekiamas maitinimas arba perkūnijos metu. Įtampos reguliatorius pasirūpins ne tik jūsų televizoriumi, bet ir kita elektronine įranga, tokia kaip oro kondicionierius, šaldytuvas, skalbimo mašina ir mikrobangų krosnelė. 

3. Optimalus ryškumas

Ryškumas

Reguliariai nustatydami ryškumo nustatymus iki maksimalaus lygio, taip pat galite sutrumpinti televizoriaus tarnavimo laiką. Nepatartina, jei norite, kad televizorius veiktų ilgiau. Per didelis ryškumas sukelia akių įtampą, todėl geriau išlaikyti optimalų ryškumą.

4. Tinkamas kontrasto naudojimas

Kontrastas

Didelio kontrasto naudojimas sumažina televizoriaus tarnavimo laiką. Vaizdo kokybė per kelerius metus gali sumažėti, nes naudojant didesnį kontrastą, naudojama daugiau apdorojimo galios. Taigi, laikas nuo laiko patartina keisti kontrasto rodiklius.

5. Televizoriai taip pat turi kvėpuoti

TV Kvėpavimas

Jūsų plokščiaekranis LCD televizorius reikalauja tinkamos erdvės ventiliacijai. Paprastai jis sunaudoja daug šilumos dėl sunaudotos elektros energijos. Todėl geriausia naudoti televizorių atviroje erdvėje be drėgmės, kad išjungus televizorių jis pats atvėstų. Ir net kai jūs jį naudojate, vidinė grandinė nešildo tiek, kad sutrumpėtų tarnavimo laikas.

6. Aštrius daiktus laikykite toliau

Aštrūs objektai gali lengvai sugadinti jūsų ekraną ir kartais sukelti nuolatinę žalą, nes LCD ekranai yra daug plonesni. Taigi, kiek įmanoma, laikykite tokius objektus toliau.

7. Retkarčiais išvalykite televizorių

TV valymas

Rekomenduojama įsigyti kokybiškų produktų, skirtų televizoriams valyti. Kartais dulkės kaupiasi ekrane, o tai daro įtaką matomumui. Ekrano valymui niekada nenaudokite vandens. Antistatinės elektros valymo priemonės yra būtinos ir yra saugios.

8. Saugokite nuo dulkių

Dulkių valymas

Kaip minėta anksčiau, dulkės kenkia jūsų televizoriui. Jos gali kauptis ne tik ekrane, bet ir vidinėje pusėje, dėl to televizorius gali reaguoti lėtai. Galite naudoti elektroninius vakuuminius siurblius, skirtus buitiniams elektroniniams daiktams išsiurbti.

9. Burn-in prevencija

Ilgainiui televizoriai pradeda senti ir išryškėja kelios problemos: „OLED“ ekranui veikus daugiau nei 100 tūkst. valandų, vaizdas jame gali tapti tamsesnis net iki 50 proc., taip pat gali atsirasti vadinamas „burn-in“ efektas, kai perjungus kanalą, ekrane vis tiek lieka ir yra blyškiai matomas koks nors prieš tai rodyto vaizdo fragmentas, pavyzdžiui, televizijos kanalo logotipas.

Nors „OLED“ televizorius gali veikti ir dešimtmetį, „burn-in“ rizika šio tipo ekrane pradeda augti kur kas anksčiau. Tad siekdami suteikti garantiją, kad mažiausiai 10 metų nereikės nerimauti dėl tokių defektų, „Samsung“ gamina televizorių ekranus, paremtus būtent „QLED“ technologija, kuri veiksmingai apsaugo nuo „burn-in“ efekto.

10. Venkite žemos temperatūros

Dėl šaltos temperatūros susidaro kondensatas ir jis gali prasiskverbti į kitas gyvybiškai svarbias televizoriaus dalis. Todėl rekomenduojama nejungti televizoriaus esant šaltai temperatūrai.